Frequently Asked Questions

 • Co je to custom shop?
  Custom (zakázková) výroba je charakterizována dvěma hlavními aspekty – možností individuální specifikace objednávky a kvalitou výroby a materiálů. Nástroje na zakázku se vyznačují maximální možností výběru ze strany zákazníka. Vlastní výrobě nástroje předchází dlouhý výběr typu nástroje, materiálů, designu a osazení. Během roku je vyrobeno jen málo nástrojů, z nichž každý je jedinečný originál. Jedná se o čistě ruční výrobu, kde snahou je dosáhnout nejlepší kvalitu, nikoli nejnižší náklady a vysoký objem produkce a prodejů. Každý vyrobený nástroj je důkladně přezkoušen a seřízen, výrobu PCG nikdy neopouští nehrající nástroj nebo nástroj s kvalitativními vadami.


 • Nevím přesně, jaký typ nástroje by mi seděl, poradíte mi?
  Ano, správný výběr typu nástroje je předpokladem spokojenosti zákazníka a využitelnosti nástroje. Každý typ nástroje může být vyroben kvalitně, ale ne každý nástroj se hodí pro každý styl muziky. Bližší specifikaci objednávky předchází dlouhá etapa výběru typu nástroje a jeho budoucí charakteristiky. Vodítkem při výběru je charakter hudby, kterou provozujete, a také samozřejmě vaše hudební vzory a zvukový ideál. Při zadávání zakázkového nástroje se náš zákazník musí v jistém ohledu stát odborníkem na nástroje, aby si pro sebe dokázal vybrat to nejlepší řešení.


 • Je možné si zvolený typ nástroje někde vyzkoušet, dříve než ho objednám?
  Ano, pro důkladné vyzkoušení zvukových charakteristik a kvalit zajišťujeme nástroj, který si u nás můžete přehrát na kvalitních aparátech.


 • Mohu si přímo vybrat materiál, ze kterého mi nástroj postavíte?
  Ano můžete, a to jak druhově (druh dřeva, např. javor), tak konkrétně (dáme vám na výběr z více desek pro váš nástroj)


 • Nakolik mohu zasahovat do konstrukce nástroje?
  V některých charakteristikách vám dáme na výběr (např. krk z mahagonu, nebo z javoru), v některých vám dáme rozpětí (např. snížení výšky lubu maximálně o 30 mm) a v některých se budete muset spokojit s naším řešením (např. konstrukce žebrování) – je to proto, že ze zkušeností s konstrukcí nástrojů víme, jaké charakteristiky je možné změnit a do jaké míry, aby zůstala zachována funkčnost a konstrukční stabilita nástroje. Pokud si v některých specifikacích nástroje nebudete vědět rady, rádi vám vysvětlíme, jak změna charakteristiky ovlivní výsledný zvuk nástroje.


 • Jak získáváte materiál na stavbu nástrojů, liší se od materiálů používaných americkými značkami?
  Materiál použitý na stavbu nástroje nakupujeme pouze u renomovaných firem z Evropy a USA, které dodávají dřevo i dalším renomovaným výrobcům. Výběrem materiálu a jeho prvotřídním zpracováním je zaručena jak vysoká konstrukční stabilita nástroje, tak zvukové vlastnosti. Běžně používáme druhy dřeva, které používají americké značky. Můžete tak mít na nástroji rock maple, bahenní jasan, očkový, nebo fládrovaný javor, smrk sitka, apod.


 • Mohu si dodat vlastní materiál a za jakých podmínek?
  Tuto možnost připouštíme pouze za předpokladu, že jste schopni doložit certifikaci o zpracování a správném vysušení dřeva. Jelikož ručíme za kvalitu a konstrukční stabilitu nástroje, je pro nás důležité, aby nástroje byly vyrobeny z dostatečně kvalitních materiálů. Možnost dodání vlastních snímačů a mechanik se nevylučuje.


 • Je možné si vybrat z již hotových nástrojů?
  Hotové nástroje na prodej z výstav a veletrhů inzerujeme na našich internetových stránkách a bývají též vystaveny v některých prodejnách hudebních nástrojů. Na tyto nástroje bývá poskytována sleva. Pro zjištění konkrétní nabídky sledujte naše internetové stránky nebo se informujte osobně.


 • Je možné koupit nástroj od PROCHÁZKA CUSTOM GUITARS na splátky?
  Ano, spolupracujeme s firmou ESSOX, která tuto možnost zajišťuje, splátkový prodej se realizuje formou spotřebitelské půjčky. O přesných podmínkách se informujte osobně.


 • Nabízíte také nástroje, které jsou levnější při zachování výrobní kvality?
  Cenově dostupnější nástroje reprezentují v produkci PCG akustické nástroje řady D. Jedná se o celomasivní nástroje vyrobené v malé sérii, tzn. specifikace nástroje je dána výrobcem a zákazník nemůže ovlivnit konstrukci a vzhled nástroje. Fakt, že se jedná o malosériovou produkci, neovlivňuje výrobní postupy, ani výslednou kvalitu nástroje – dostupná cena je dosažena tím, že je vyráběno více stejných nástrojů najednou a na výrobu nejsou používány prémiové kvality vzhledu dřeva. Další možností je Student Model elektrické jazzové kytary, který vyrábíme v 16´´ a 17´´ verzi. Jedná se o celomasivní nástroj s javorovou deskou, u kterého je dodržena konstrukce a výrobní postup, aby byla dosažena potřebná zvuková kvalita a konstrukční stabilita. Také u tohoto nástroje není možné individuálně specifikovat konstrukci a vzhled. O přesných specifikacích tohoto druhu nástroje se informujte osobně.


 • Jaké záruky na nástroje poskytujete?
  Odesláním Registrační karty nástroje na adresu výrobce získáváte doživotní záruku na konstrukční vady nástroje. Záruka na osazení nástroje (snímače, hardware) je 2 roky. Pro akustické nástroje řady D z malosériové výroby platí 2letá záruka, kterou lze prodloužit odesláním Registrační karty nástroje na 4 roky. Podrobné ujednání o poskytovaných zárukách najdete v Průvodce nástroje, nebo se na něj informujte osobně.


 • Provádíte též opravy nástrojů?
  Majitelům nástrojů naší výroby poskytujeme servis na veškeré jejich nástroje. Ostatní servisy poskytujeme pouze po dohodě nebo prostřednictvím našich smluvních partnerů.